نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان ارزان در تهران و کرج

نقاشی ساختمان ارزان در تهران و کرج و رنگ کاری ساختمان ارزان در تهران و کرج را از ما بخواهید. برای کسب اطلاعات در مورد قیمت نقاشی ساختمان با ما تماس بگیرید.

09105937622

قیمت نقاشی ساختمان

 

 

نقاشی ارزان در کرج به راحتی قابل دسترس است.انواع روش های رنگ کردن منزل توسط رنگ روغن،پتینه،رنگ پلاستیک و… را شامل می شود.اقداماتی که قبل از رنگ کاری باید انجام شود شامل:پوشاندن وسایل خانه،باز کردن کلید و پریز ها و… می شود.انواع رنگ در متن محتوا نام برده و در مورد هرکدام توضیح داده شد.انتخاب رنگ متناسب با دکوراسیون و متراژ منزل مورد بحث واقع شد.رنگ روغنی،رنگ پلاستیک،دکوراسیون

نقاشی ساختمان ارزان:

دیوار های ساختمان منازل ،هر ساله در معرض ذرات گرد و غبار،ذرات دود و همچنین آسیب های فیزیکی قرار دارد.این صدمات باعث ایجاد جلوه ناخوشایند در دیوار منزل می شود ؛ و از آنجا که دیوار خانه نقش مهمی در خوب به نظر رسیدن خانه دارد و از نظر بیننده اولین چیزی که به چشم می آید دیوار خانه است،رنگ آمیزی خانه راهکار مناسبی برای بهتر کردن شرایط دیوار های منزل است.نیاز به نقاشی ساختمان در شهرهای آلوده مانند تهران و کرج بیشتر احساس می شود؛نقاشی ساختمان می تواند به شما در داشتن خانه ای زیبا تر کمک کند.

روند اجرای نقاشی ساختمان :

با نقاشی ساختمان جلوه ای بهتر به خانه خود بدهید. برای اجرای رنگ کاری در ساختمان اولین چیزی که دارای اهمیت است،نوع زیرسازی سطحی است که قرار است روی آن رنگ کاری صورت بگیرد.با توجه به اینکه هر نوع رنگ،نیاز به زیر سازی خاص خود دارد،نوع پوشش سطحی دیوار مورد نظر برای رنگ کاری اهمیت خاصی دارد.

پس از اینکه نوع زیر سازی رنگ،توسط نقاش ماهر بررسی شد و نقاش اقدام به رنگ آمیزی کرد باید مراحل زیر را مرحله به مرحله،تا اتمام رنگ کاری پیش برود:

تمیز کردن سطح مورد نظر برای نقاشی ساختمان : اگر می خواهید نقاشی ساختمان به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد ابتدا باید سطحی را که قصد رنگ زدن آن را دارید را کاملا تمیز کنید به نحوی که هیچگونه آلودگی اعم از ذرات گرد و غبار و یا تکه های کاغذ دیواری روی دیوار نباشد؛زمانی که تمیزکاری به طور کامل انجام شد،تمام خلل و خرج و ترک های دیوار مشخص می شود که این مسئله برای نقاش جهت مشخص کردن نوع مصالح مصرفی در رنگ کاری بسیار حائز اهمیت است.

آغشته کردن دیوار و سقف مورد نظر برای نقاشی ساختمان با روغن الیف:

اگر سطحی که قرار است روی آن نقاشی صورت بگیرد،گچی باشد،زمانی که رنگ کاری ساختمان روی آن صورت می گیرد،رنگ توسط گچ به اصطلاح خورده می شود.برای باقی ماندن رنگ روی دیوار،دیوار گچی توسط روغن الیف عایق کاری شده و باعث افزایش چسبندگی رنگ به  سطح زیرین می شود.

بتونه کاری:با ترکیب روغن بتونه با پودر مل خمیری به نام بتونه تولید میشود که غلظت آن متغیر و وابسته به نیاز نقاش است.بتونه کاری قبل از انجام رنگ کاری روی سطح مورد نظر اجرا می شود به این صورت که ابتدا همه خلل و خرج ها و درز و ترک های روی سقف و دیواری که قرار است رنگ آمیزی شود توسط نقاش مشخص شده سپس درز و ترک ها کاملا با کاردک باز شده و با بتونه پر می شود.

سمباده زنی: پس از انجام مرحله بتونه کاری و خشک شدن بتونه،با استفاده از سمباده تمام پستی بلندی هایی که بر اثر بتونه ایجاد شده است رفع می شود.باید این کار را تا جایی ادامه داد که هیچگونه زبری زیر دست احساس نشود.بعد از سمباده زنی مجددا باید سطح را از گرد و غبار تمیز کرد.در صورت وجود هر گونه حفره یا ترکی بعد از سمباده زنی،باید به اصطلاح لکه گیری توسط بتونه انجام شود.

آستر اولیه: در پنجمین قدم نقاشی ساختمان،سطوح مورد نظر برای نقاشی،توسط آستر اولیه که در واقع یک لایه نازک رنگ با غلظت کم است به وسیله ی قلم مو و یا غلتک های نقاشی رنگ آمیزی می شود.

لکه گیری و سمباده زنی ثانویه: ممکن است ناصافی هایی پس از خشک شدن آستر اولیه روی سطح رنگ شده مشخص شود؛که با استفاده از بتونه و سمباده مانند مراحل قبل، سطح، صیقلی می شود.

رنگ آمیزی نهایی: با توجه به رنگ مورد نظر برای نقاشی معمولا دو بار عملیات رنگ آستر انجام می شود.رنگ کاری اصلی به ترتیب از سقف شروع شده،سپس دربها و در نهایت دیوار ها رنگ آمیزی می شوند.

با تماس با کارشناسان بازسازی دات کام خدمات نقاشی و رنگ کاری ساختمان ارزان در تهران و کرج را با کمترین هزینه دریافت کنید.

انواع روش های نقاشی ساختمان :

نقاشی ساختمان با استفاده از رنگ اکریلیک:رنگ های اکریلیک پس از استفاده به سرعت خشک می شوند؛و این مزیت بزرگ این رنگ موجب سرعت عمل بالای کاری شده و سبب شده تا این شیوه رنگ کاری مدرن طرفداران زیادی پیدا کند.آب حلال این رنگ است،برای آماده سازی رنگ برای مصرف،باید آب و رنگ اکریلیک را با نسبت استاندارد مخلوط کرد و به وسیله ی ابزارهای نقاشی،نظیر قلم مو،غلطک،پیستوله و … مورد استفاده قرار داد.

نقاشی ساختمان با رنگ روغن : رنگ روغن از قدیمی ترین رنگ های مورد استفاده برای نقاشی ساختمان ها به شمار می رود.با ترکیب رنگ های روغن می توان طیف وسیعی از رنگ ها را تولید کرد.سطحی که به وسیله رنگ روغن رنگ کاری می شود بسیار صیقلی است،همچنین پایداری رنگ در این سطوح نسبت به سایر رنگ ها بالاتر است.رنگ روغن با توجه به محاسنی که دارد،هنوز مورد استقبال مردم است.

پتینه کاری : پتینه در واقع پوششی هنرمندانه به جای نقاشی روی دیوار است.در این روش،نقاش با استفاده از رنگ های مختلف نظیر رنگ روغن،اکریلیک و … و با استفاده از خلاقیت خود و کاربرد وسایل نقاشی،طرح های متنوع و جذابی را در بافت های مختلف پیاده می کند.به پتینه کاری زنگاری هم گفته می شود.

نقاشی ساختمان با استفاده از رنگ پلاستیک : رنگ پلاستیک هم مانند رنگ روغن نسبتا قدیمی است؛ولی استفاده از این رنگ در صنعت رنگ کاری همچنان پر رونق است.استفاده ی راحت و ایجاد محلول رنگ توسط آب،از جمله مزایای این رنگ است که با توجه به قدیمی بودن این رنگ باعث شده هنوز طرفدار داشته باشد.این روش رنگ آمیزی را می توان کم هزینه ترین روش نقاشی ساختمان برگزید.این نوع رنگ آمیزی در نقاشی ساختمانی هنوز پر رونق است.

اقدامات قبل از نقاشی ساختمان :

نقاشی ساختمان ارزان در تهران و کرج با کمترین هزینه قابل دسترس است.رنگ آمیزی ساختمان یک راه کم هزینه و به صرفه برای تغییر دکوراسیون و همچنین نونوار کردن منزل است؛ولی اگر مقدمات انجام  این کار به صورت غیر اصولی انجام شود نه تنها کمکی به بهتر شدن دکوراسیون نمی کند بلکه با ایجاد منظره ای ناخوشایند،باعث بد جلوه کردن منزل می شود.اقدامات پیش از رنگ کاری شامل:

1.پوشاندن وسایل منزل پس از جمع کردن لوازم دکوری و کاربردی:وسایل منزل را جمع آوری کنید،سپس در گوشه ای که برای گذاشتن اجسام انتخاب کرده اید،قرار داده و روی آن را به وسیله­ی پلاستیک و یا هر پوشش نفوذ ناپذیر دیگر بپوشانید.

2.تمیز کردن اساسی سطوحی که قرار است رنگ آمیزی شود:اگر رنگ روی سطح آلوده به گرد و غبار و… قرار بگیرد،باعث کاهش عمر مفید رنگ می شود،همچنین انجام رنگ آمیزی روی این سطوح سخت تر از سطح تمیز است.

3.سطوحی که نباید رنگ شود را بپوشانید:معمولا در رنگ آمیزی ساختمان،قسمت هایی وجود دارد که یا نباید رنگ شوند و یا باید رنگی متفاوت با رنگ سایر قسمت ها داشته باشند؛از این رو باید سطوح مذکور را توسط چسب و یا روزنامه بپوشانید.

4.آماده سازی سطح مورد نظر برای رنگ آمیزی:علاوه بر این که رنگ آمیزی را برای ایجاد تغییر در منظر خانه انجام می دهند،ممکن است این کار را برای تعمیر دیوار و یا سقف و… هم انجام دهند.در هر دو صورت لازم است ابتدا نواقص سطحی که تصمیم به رنگ آمیزی آن دارید را ،با استفاده از بتونه و سمباده،برطرف کنید.همچنین باید ساعت،تابلو و سایر آویزهای تزیینی را از روی دیوار و سقف بردارید.

5.کف محلی که قرار است رنگ شود را بپوشانید:از آنجا که تمیز کردن رنگی که روی کف چکه کرده است کار بسیار دشواری است،باید قبل از شروع رنگ آمیزی ساختمان،کف مکانی که رنگ آمیزی قرار است انجام شود را با پلاستیک بپوشانید.

6.وسایلی که امکان جا به جایی آنها وجود ندارد را بپوشانید:بعضی از وسایل موجود در خانه را نمی توان قبل رنگ آمیزی منزل جابجا کرد؛از آنجا که احتمال رنگی شدن این وسایل و بد منظر شدن آنها می رود،لازم است این وسایل را با استفاده از یک پوشش نفوذ ناپذیر بپوشانید.

7.روکش پلاستیکی پریز ها را باز کنید:برای پیشگیری از رنگی شدن کلید و پریز ها،باید قبل از شروع رنگ آمیزی،روکش پلاستیکی کلید و پریزها را باز کرده و پس از اتمام کار مجددا ببندید.

انواع رنگ ساختمانی :

رنگ های ساختمانی انواع مختلفی دارند.انتخاب این که در نقاشی ساختمان از چه نوع رنگی استفاده شود،بستگی به سلیقه مشتری دارد.در زیر به انواع رنگ مورد استفاده در نقاشی ساختمان می پردازیم:

1.رنگ پلاستیک : رنگ پلاستیک از جمله رنگ هایی است که از دیرباز در رنگ آمیزی ساختمان مورد استفاده قرار داشته است،و البته هنوز هم طرفداران زیادی دارد،اجرای رنگ پلاستیکی نیاز به نقاش ماهر دارد،رنگ پلاستیک قابلیت شستشو ندارد و این خاصیت رنگ، دلیلی برای استفاده از این رنگ در رنگ آمیزی سقف محسوب می شود. حلال این رنگ آب است و با ترکیب رنگ پلاستیک با آب، رنگ قابل استفاده تشکیل می شود.این رنگ نسبت به سایر رنگ ها سریع تر خشک می شود که همین نکته،باعث افزایش سرعت عمل در رنگ آمیزی می شود.

استفاده از رنگ پلاستیک معایبی هم دارد؛مثلا این رنگ بر خلاف دیگر رنگ ها بر روی سطوح فلزی قابل استفاده نیست،از دیگر عیب این رنگ می توان به کثیف شدن به خاطر غیر قابل شست و شو بودن آن اشاره کرد. اگر به دنبال نقاشی ساختمان ارزان در کرج و تهران هستید،استفاده از این رنگ به همراه نقاشان ماهر این شرکت به شما پیشنهاد می شود.

2.رنگ روغنی : از رنگ روغنی به عنوان ضد زنگ هم استفاده می شود.همچنین این رنگ به عنوان عایق هم کاربرد دارد. رنگ روغنی به طور کلی به سه دسته­ی رنگ روغنی مات، نیمه مات و براق تقسیم بندی می شود.

رنگ روغنی مات:این نوع رنگ روغنی،بیشتر به عنوان آستر رنگ استفاده می شود،غلظت روغن در این رنگ کم بوده و درخشندگی بسیار کمی دارد.رنگ روغنی مات،نور خورشید را به هیچ عنوان منعکس نمی کند.مات بودن این رنگ باعث می شود اگر سطح زیرین محل رنگ شده،نواقصی داشته باشد،این رنگ باعث میشود  این ایرادات به چشم نیاید.این رنگ قابلیت شستشو ندارد و همین موضوع را می توان به عنوان بزرگترین مشکل این رنگ بر شمرد.

رنگ روغنی نیمه مات:تنها تفاوت رنگ روغنی مات و نیمه مات در میزان انعکاس نور توسط این دو رنگ است؛رنگ روغنی نیمه مات نور بیشتری نسبت به نوع مات خود منعکس می کند.

رنگ روغنی براق:این رنگ برخلاف رنگ پلاستیک،گزینه بسیار خوبی برای رنگ آمیزی قسمت های فلزی مانند نرده ها و… محسوب می شود.رنگ روغنی براق،نور را به خوبی منعکس می کند،این خاصیت رنگ موجب شده تا این رنگ گزینه ی بسیار خوبی برای محیط های نیازمند به نور زیاد دارد مانند پذیرایی باشد.از دیگر مزیت این رنگ می توان به پایداری بالای این رنگ اشاره کرد.

3.رنگ اکریلیک:این رنگ،طیف گسترده ای از رنگ ها را شامل می شود.از رنگ اکریلیک عموما برای ایجاد نقش و نگار و طراحی روی دیوار استفاده می شود.رنگ روغنی اکریلیک هم مانند رنگ روغنی به سه دسته ی مات،نیمه مات و براق تقسیم می شود.

4.رنگ بلکا:رنگ بلکا جزو رنگ های ساختمانی طرح دار است؛این رنگ سلولزی برای مکان های مختلف مانند بیمارستان ها،حمام،دیوار های تزئینی و… قابل استفاده است؛ولی باید این نکته را مد نظر داشت که این رنگ توسط نور آفتاب صدمه می بیند و نباید از آن در فضاهای باز استفاده کرد.این رنگ مزایای بسیاری دارد از جمله:عایق صدا و حرارت است،بر روی انواع مصالح قابل استفاده است،قابل شست و شو بوده و ایجاد حساسیت نمی کند و…. نقاشی ساختمان ارزان در کرج ارائه دهنده انواع رنگ های ساختمانی است.

انواع رنگ ساختمانی در نقاشی ساختمان ارزان در کرج

   

انتخاب رنگ متناسب با دکوراسیون و متراژ منزل :

انتخاب رنگ در نقاشی ساختمان ، تابع سلیقه فرد است ولی علاوه بر سلیقه فاکتور های مهم تری همچون متراژ ساختمان و نوع دکوراسیون منزل هم وجود دارد که در رنگ انتخابی تاثیر دارند.اگر شما دست به انتخاب رنگ نا متناسب با شرایط منزل خود بزنید،نه تنها باعث شیک شدن و زیبا شدن خانه تان نمی شود،بلکه بعد از مدتی کوتاه،محیط خانه کسل کننده می شود و باید هزینه های رنگ کاری منزل را دوباره متحمل شوید.

همانطور که گفته شد انتخاب رنگ برا نقاشی ساختمان بسته به عوامل  مختلف است؛از مهم ترین این عوامل می توان به ارتفاع سقف،میزان نورگیری فضا،کاربرد محلی که قرار است نقاشی شود و متراژ محل، اشاره کرد.

محققان پی برده اند که رنگ فضا،علاوه بر تاثیر زیادی که بر روی بزرگ یا کوچک به نظر رسیدن فضا دارد،تاثیر شگرفی هم روی خلق و خوی انسان می گذارد.رنگ های سر زنده مانند قرمز،بنفش،نارنجی و…،باعث کوچک تر نشان دادن محیط می شود ولی در عین حال در افراد حاضر در فضا، ایجاد هیجان می کند.همانطور که گفته شد،این رنگ ها برای محیط های کوچک توصیه نمی شود،ولی در صورت استفاده باید قسمت سقف را با رنگ های روشن رنگ آمیزی کرد.

رنگ هایی مانند کرم،خاکستری،سفید،سبز و آبی جزو رنگ هایی هستند که محیط را بزرگتر از اندازه واقعی آن نشان می دهند.این رنگ ها برای محیط هایی مانند اتاق کار و اتاق مطالعه مناسب هستند؛چرا که این مجموعه رنگ باعث القای حس آرامش می شود.

برای رنگ آمیزی سقف،بهترین گزینه ها را رنگ های روشن تشکیل می دهد.این رنگ ها باعث می شود در هنگام تاریکی و نبود منبع نور،انعکاس نور صورت گرفته و فضا را تقریبا روشن تر می کند.با نقاشی ساختمان ارزان در کرج می توانید منزلی زیبا تر داشته باشید.

نقاشی ساختمان و طراحی داخلی :

طراحی داخلی هنر و دانش تقویت فضای داخلی یک ساختمان برای دستیابی به محیط سالم تر و از نظر زیبایی شناختی برای افرادی است که از این فضا استفاده می کنند. طراح داخلی شخصی است که برنامه ریزی ، تحقیق ، هماهنگی و مدیریت چنین پروژه هایی را انجام می دهد. طراحی داخلی حرفه ای چند وجهی است که شامل توسعه مفهومی ، برنامه ریزی فضا ، تحقیق ، برقراری ارتباط با ذینفعان یک پروژه ، مدیریت ساخت و ساز و اجرای طرح میباشد.

رنگ ابزاری قدرتمند برای طراحی در دکوراسیون و همچنین در طراحی داخلی است که هنر ترکیب و هماهنگی رنگ ها در کنار هم است تا یک طرح شیک در معماری داخلی فضا ایجاد کند.برای طراحان داخلی ضروری است که تجربه ای عمیق با رنگ ها ، درک اثرات روانشناختی آنها و درک معنای هر رنگ در مکان ها و موقعیت های مختلف داشته باشند تا بتوانند ترکیب های مناسبی را برای هر مکان ایجاد کنند.

ترکیب رنگ ها در کنار هم می تواند باعث ایجاد تلقین ذهنی شود و در نهایت می تواند منجر به اثرات مثبت یا منفی بر روی فضا و انسان شود. رنگ ها باعث می شوند اتاق احساس آرامش ، شادابی ، راحتی ، استرس زا بودن و غیره کند. نقاشی ساختمان میتواند باعث می شود یک اتاق کوچک بزرگتر یا کوچکتر به نظر برسد. بنابراین وظیفه طراحی داخلی این است که رنگ های مناسب را برای هر مکان با توجه به درخواست مشتری و متناسب با آن فضا انتخاب کند.

نقاشی ساختمان ارزان با توجه به دکوراسیون

09105937622

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.